בס"ד

נלב"ע בי"ז בסיוון ה'תשל"ט (1910-1979)

נולד בצפרו למקנין ומאיר קסלסי , אח לשמעון יהושוע ועיישה עליהם השלום .

בבגרותו עסק למחייתו במסחר כסוכן נוסע, נישא במרוקו לרבקה ע"ה עימה הביא ארבעה ילדים : נטע , מאיר , שלמה וראובן

חיי הקהילה סביב בית הכנסת היוו עוגן ונתנו משמעות לחייו, בעיקר בתפילות של החגים, בתוספות המיוחדות שמוסיפים לתפילה ובמיוחד בימים הנוראים. עוד בצפרו היה חבר בחבורת קריאת הזוהר שהקפידה כל מוצאי שבת לקרוא בספר הזוהר הקדוש. מסורת זו נמשכה גם בבית הכנסת של הקהילה באשדוד .

את מסע העלייה לארץ החל כאשר עבר עם משפחתו למחנה מעבר בקזבלנקה בו שהו 3 חודשים. לאחר מכן בשנת 1955 הגיעו דרך מרסיי בצרפת, באוניה "ירושלים" לנמל חיפה. בארץ המשפחה נשלחה למעברת חרובית (ליד צומת מסמיה) יער חרובית של היום, שם התגוררו בצריף. בשנת 1956 הועברו למעברת כפר גבירול (קוביבה) ליד רחובות. רק בשנת 1962 קבעו את ביתם ברובע ב' שבאשדוד.

בישראל עבד בתחילה ביערות קק"ל, בשנת 1957 עבד בחברת סולל בונה בתוך טפסן . יוסף ע"ה היה מראשוני עובדי סולל בונה שעסקו בבניית נמל אשדוד .

הלך לעולמו בגיל 69 לאחר מאבק במחלה קשה , מקום מנוחתו נקבע בבית העלמין של אשדוד

יהי זכרו ברוך

רבקה קסלסי ז"ל
רבקה קסלסי ז"ל

מש' קסלסי בחרו בעוד דרך להנציח ולהעלות את נשמת הוריהם, יוסף ורבקה ע"ה. מעתה כל בני קהילת צפרו וכל המבקשים, יוכלו לעשות שימוש בערכת סידורים ניידת לבתי אבלים. כל המעוניינים מתבקשים להגיע לבית הכנסת של קהילת צפרו ולפנות בנושא זה למאיר קסלסי או לר' שמעון סיסו היו' בשורות טובות לכולם .