בס"ד

נלב"ע כ"ג בתמוז ה'תשמ"ח ( 1928-1988 )

נולד בצפרו לרחל לבית אביטבול ולדוד בן הרוש ע"ה למשפחה ברוכת ילדים, אחים ואחיות: מזל טוב, גרציה, מרים, עליזה, אהרון, רבקה, שושנה ובנימין.

בילדותו התחנך באם הבנים ובבגרותו כאשר נדרש לעזור בפרנסת הבית, למד לבד, מתוך כתבי עת, את מקצוע החייטות.

בשנת 1950 נישא למרים לבית מלכה תיבדל"א , מהעיר מקנס, הביא עמה לעולם 5 ילדים: פרופ׳ דוד פסיג (בן הרוש), הרב יוסף בן הרוש, יפה (לוי-בן הרוש), רחל (בן הרוש), אסתר (שטרית-בן הרוש).

בתחילה התגוררו בצפרו ובשנת 1957 הם עברו למקנס, קנו דירה ושם החל להרחיב את עסקיו. הייתה לו חנות בה הוא תפר חליפות יוקרה לכל המי ומי מבין אנשי המעלה היהודים והלא יהודים גם יחד. הוא הפעיל מסעדות והשכיר בתים.

אהרון ע"ה ניחן בקול זמריר שחדר ללב כל שומעיו. עיסוקיו לא היו בראש מעייניו. את הימים הוא בילה בעסקיו, כאשר רעייתו מרים, מושיטה לו עזרה בכל אשר היה ניתן, ואילו לקראת ערב, דילגו בין חברים ואירועים בקהילה שהלכה והתוודעה לכישרונו המיוחד להנעים בקולו את האווירה במסיבות בר מצווה, בחתונות או במפגשי חברים.

בקיץ שנת 1968 עלה משפחתו לארץ ישראל , קבעו את משכנם בנתניה .

בארץ עבד במערכת הביטחון שם נחשף ונפגע מחומרים מסוכנים שהובילו להתפתחות מחלת הסרטן, לאחר ייסורים רבים הלך לעולמו בשנת 1988 .

מוזמנים לקרוא פוסט שהוציא בנו, פרופ' דוד פסיג (בן הרוש), רשמים מיומנו האישי שם מתואר בהרחבה סיפור חייו של המנוח אהרון בן הרוש ז"ל.

למעבר לפוסט לחצו כאן

יהי זכרו ברוך

תיעוד קולו של אהרון בן הרוש ז"ל :

מתוך אלבום התמונות המשפחתי :

הוריי, אהרון ומרים בן הרוש, בשנת 1950 באירוסיהם
אהרון ומרים בן הרוש, בשנת 1950 באירוסיהם
אהרון ומרים עם בנם דויד במפל הקסקד בצפרו
אהרון ומרים עם בנם דויד במפל הקסקד בצפרו ( 1960)
הוריו , רחל לבית אביטבול ודוד בן הרוש ע"ה