בס"ד

נפל ב- ל' בסיוון ה'תשל"ד (1955-1974)

נולד בצפרו לרחל ומאיר. בשנת 1962 עלה ארצה עם משפחתו, שהשתקעה ברמלה. למד בבית-הספר היסודי הדתי 'בר-אילן' ואחרי-כן בבית- הספר התיכון הדתי 'שקדיאל' ועמד בהצלחה בבחינות-הבגרות. שלום גדל וחונך ברוח המסורת היהודית והאמונה באלוקי ישראל. היה תלמיד מצטיין והגיע להישגים מעולים בלימודים. הוא שקד על לימודיו מתוך ידיעה והבנה שבכך הוא סולל את דרכו לעתיד. לאחר שסיים את לימודיו, ידע שעליו לשלב רוח בחומר, ויצא לעבוד כדי לקיים את עצמו ולסייע בפרנסת המשפחה. הוא עבד כנגר ועשה חיל בעבודתו. לאחר תקופת הכשרה והתמחות הפך לאיש-מקצוע מעולה.

שלום הרבה לעסוק בספורט ובעיקר בענף הכדורגל. היה שותף לפעילות חברתית ענפה, אם-כי העדיף את הלימודים והעבודה על הבילוי.

הוא היה בעל דעות מגובשות והשקפות ברורות בתחום הפוליטי. בויכוחים הרבים שבהם השתתף ניסה לשכנע את שומעיו בצדקת השקפותיו והגן בדבקות על העמדות שהביע.

שלום גויס לצה"ל בתחילת פברואר 1974 והוצב לחיל-התותחנים. לאחר הטירונות הוכשר לשמש כאיש-צוות בתותח-מתנייע ונשלח לשרת בגדוד של חיל-התותחנים בפיקוד הצפון.

ביום ל' בסיון תשל"ד (20.6.1974) ערב צאתו לקורס-מש"קים של חיל-התותחנים, נפל בעת מילוי תפקידו בשעת פעילות מבצעית באזור גבול הצפון. הובא למנוחת-עולמים בבית- העלמין שברמלה. השאיר אחריו הורים, חמש אחיות ושני אחים.

יהי זכרו ברוך

מקור מידע  :אתר ההנצחה הממלכתי 'יזכור', שנערך ע'י משרד הביטחון