בס"ד

נלב"ע בי"ד בסיוון ה'תשנ"א ( 1935- 1991)

נולד בצפרו , נישא לדוניז לבית אלבז והביא לעולם 5 ילדים ע"פ ההסדר הבא : יצחק , רחל , יהודה , אברהם ושמעון היו'.

למד במסלול התורני בישיבת בית דוד בהדרכתו של הגאון רבי דוד עובדיה זצוק"ל , בהם למד לימודי קודש וגם הרחבה ללימודי ליבה מתקדמים בהשוואה לנהוג באותה התקופה. ר' רפאל אהב את הלימוד והעמיק בו מאוד כדרך חיים הבונה ידע לעתיד . הוא היה בחברותא של תלמידי חכמים כגון : יהודה חמו , ר' ניסים הרוש , ר' סעדון , ר' רחמים עוליאל , שמעון אלבז ועוד טובים אחרים .

ר' רפאל השתייך לקבוצת מורים צעירים מצפרו בני טיפוחים של רבי דוד עובדיה זצוק"ל , אשר ראה את מוסדות הלימוד מתרוקנים בשל העליה לארץ וגם בשל חוסר עניין , החליט להשקיע בקבוצה זו ,  לשלוח אותם לסמינרים בחו"ל והכול כדי שיהיו חוד החנית של החינוך לעתיד הדורות הבאים .

ר' רפאל בהדרכת רבינו דוד עובדיה , היה מחנך ומורה מהשורה הראשונה אשר יישם בהצלחה את שיטות הלימוד הכי מתקדמות והשקיע בדור הצעיר . תלמידיו בני צפרו שעלו לארץ ,  היוו כוח עבודה מוכשר ומיומן והתברגו לתפקידי מפתח בהוראה ובתעשיות המתקדמות ולכל מקום אליו פנו התקבלו בשמחה והכול לטובת בנייתה ושגשוגה של מדינת ישראל .

ר' רפאל סיסו זצ"ל עלה ארצה עם משפחתו בשנת 1969 , השתקע בעיר אשדוד וגר ברובע ו' ברחוב דב גור. גם בארץ שירת את הקהילה כמחנך ורב רוחני , התחיל לעבוד בבנק דיסקונט כפקיד מן המניין . לאחר שנת וותק בארץ התקבל לעבודה במפעל אלתא באשדוד בהנהלת חשבונות ולאחר מכן בתמחור פרויקטים עד שיצא לגמלאות , נפטר בטרם עת בהפתעה מוחלטת

ידוע כי ר' רפאל היה מחובר בגופו ובנשמתו לקהילת צפרו ועסק לא מעט בכתיבה , חצי שנה לפני שנפטר השאיר בכתב ידו כתיבה ושירה בחריזה משובחת כאיכות האדם שהיה , ליהודה אלבז אשר פרסם ברבים לאחר מותו , והעביר לפרסום באתר קהילתנו זה , להלן קישור לעמוד הפרסום (למעבר לחצו כאן )

חבל דאבדין ולא משתבחין , יהיה זכרו ברוך

נכתב בעזרתם האדיבה של ר' יוסף אלבז ובנו יהודה סיסו היו'