בס"ד

נלב"ע י"ט טבת תשס"ח (1938-2007)

נולדה בצפרו בכ' אדר (ב') ה'תרצ"ח, לרבקה ואברהם טפירו ע"ה אחות למרים זרח ע"ה ואלי טפירו. למדה באם הבנים, אהבה מאוד את לימודי הקודש, הפגינה בכל הזדמנות את בקיאותה ברזיה ופניניה של התורה הקדושה.

אביה נפטר בגיל 37, עקב כך נאלצה בצער להפסיק את לימודיה וכך בנערותה, בגיל 15 קיבלה על עצמה את משימת הסיוע בפרנסת המשפחה, עסקה בהכנת כפתורים לכפתן ובבית הכינה לממכר בקבוקי מאחייה (ערק).

בשנת 1956 שהיא בת 18, עלתה לארץ עם אחיה ואמה, תחילה למעברה בעיר רמלה. בהמשך נישאה לשלמה שבת יבדל"א עמו קבעה את משכנה בעיר אילת, שם הביאו לעולם את הבנים אברהם ויורם. לאחר מכן עברה עם משפחתה  לעיר ראשל"צ כדי להיות קרובה לאימה רבקה ע"ה שבאותם ימים התגוררה בבית דגן, שם הביאה לעולם עוד ילדים, בועז ע"ה , רבקה ( ריקי ) ואילנית.

כך בישראל הקימה בית לתפארת עם חמישה ילדים, סייעה לבעלה בניהול העסק , מפעל של אלומיניום וחומרי בניין. סייעה למשפחות נזקקות, בתה אילנית אפילו סייעה לה בעת טיפלה במשך שנים בילדה עם תסמונת דאון. בכלל, ביתה היה פתוח לילדים נזקקים, מספרת בתה ריקי, עד כדי כך שחשבנו שהם אחינו לכל דבר וענין. זה סיפור חייה המקוצר, כל כולה, סיפור של חסדים ונתינה גדולה. אהובה על הבריות, כך יעידו כל מכריה.

הלכה לעולמה ב- 28/12/2007 , י"ט טבת תשס"ח

יהי זכרה ברוך לעד

 

רבקה טפירו ז"ל
רבקה טפירו ז"ל
אברהם טפירו ז"ל
אברהם טפירו ז"ל